čtvrtek 12. května 2022

Když jsem si pořídila vyšívák a můj syn se tímto pochlubil jedné známé a ona na mou adresu prohlásila- noooo, to budou všude výšivky......

A, ano budou !! 

Výšivky jsou krásné věci, vyšívané s kreativní láskou a radostí z barev a pak i z hotového díla.

A není to jen o výšivkách jako takových....... Je to také o velikém přemýšlení, co z výšivky udělat, ušít a hlavně co ušít a jak to vše vymyslet, aby se vlastně celé hotové dílo podařilo a také líbilo.

A to hlavně tomu, kdo dílo tvořil a pak hotové dílo následně oslovilo i ostatní kreativní dušičky.

Výšivka jako taková vůbec nemůže být bez toho, aby ji někdo nenaprogramoval na několika k tomu určených a věřte, že ne laciných, počítačových programů. 

A věřte, že naučit se program na vytváření výšivek není legrace a jsou to hodiny a hodiny "práce" - tedy vnímání chodu zakoupeného výšivacího programu a to tak, aby se dala výšivka vytvořit. A navíc hotová výšivka se musí na látce správně vyšívat, nekrčit, při vyšívání se nemohou cuchat nitky a to ani jedna, protože by výšivka nebyla tak krásná, jak krásná být má. 

A navíc vznikají krajkové výšivky, které se vyšívají na voděrozpustnou folii či vlizelin. Takové výšivky musí být vytvořeny tak, aby se při rozpouštění folie ve vodě všechny nitky vůbec nepocuchaly a udržely se tam, kde mají být a celá krajková výšivka držela hezky pohromadě - taková výšivka po své koupeli a usušení je překrásná věc.

A představte si, že jsem ve virtuálním světě letos na jaře potkala paní Helenku, která i když už je v důchodu, se naučila výšivkový program a vytváří překrásné výšivky, které se vyšívají na látku a na folii. 
Paní Helenka se touto "prací" skutečně vypracovala na velkou odbornici v tomto oboru. 
A její výšivky jsou nádherné. 

Před časem vytvořila - levmotýla. 
Nevíte co je to levmotýl? 
Velmi zajímavé sestavení všech nitek tak, aby vytvořily motýla s očkama, s čumáčkem a i náznakem rozčepířeného čela lva. 
A protože při pohledu na hotovou výšivku se fantazii meze nekladou - můžete vidět i kočičku. Vše je zarámováno to motýlých křídel...

Překrásné spojení dvou bytostí do jednoho díla.

Zarámovala jsem je do přední strany kosmetických taštiček :
A komu se budou jedna nebo i obě líbit, může napsat a budou mu dělat radost u něho doma.......

              A něco z velké životní " dřiny " - moje sedmileté, neprodejné, hodně pomáhající
 kocouří " miminko ".......


4 komentáře:

 1. Nádherná práce a je vidět, že ten fešák se taky nadřel :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Závidím kočičího pomocníka - to se to pak pouští fantazie z uzdy do různých levmotýlů, když on pomáhá... Tak hezké fantazie a hodně krásných chvil při hraní.

  OdpovědětVymazat
 3. Nádherná práce! Já si sice na takové věci netroufám, tak si vše s pěknými vzory, květinami apod. kupuji. Ale jednou bych se chtěla odhodlat. Děkuji za inspiraci, je to nádhera!

  OdpovědětVymazat
 4. Thanks for your enthusiasm and energy in writing this blog

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře........