čtvrtek 12. května 2022

Když jsem si pořídila vyšívák a můj syn se tímto pochlubil jedné známé a ona na mou adresu prohlásila- noooo, to budou všude výšivky......

A, ano budou !! 

Výšivky jsou krásné věci, vyšívané s kreativní láskou a radostí z barev a pak i z hotového díla.

A není to jen o výšivkách jako takových....... Je to také o velikém přemýšlení, co z výšivky udělat, ušít a hlavně co ušít a jak to vše vymyslet, aby se vlastně celé hotové dílo podařilo a také líbilo.

A to hlavně tomu, kdo dílo tvořil a pak hotové dílo následně oslovilo i ostatní kreativní dušičky.

Výšivka jako taková vůbec nemůže být bez toho, aby ji někdo nenaprogramoval na několika k tomu určených a věřte, že ne laciných, počítačových programů. 

A věřte, že naučit se program na vytváření výšivek není legrace a jsou to hodiny a hodiny "práce" - tedy vnímání chodu zakoupeného výšivacího programu a to tak, aby se dala výšivka vytvořit. A navíc hotová výšivka se musí na látce správně vyšívat, nekrčit, při vyšívání se nemohou cuchat nitky a to ani jedna, protože by výšivka nebyla tak krásná, jak krásná být má. 

A navíc vznikají krajkové výšivky, které se vyšívají na voděrozpustnou folii či vlizelin. Takové výšivky musí být vytvořeny tak, aby se při rozpouštění folie ve vodě všechny nitky vůbec nepocuchaly a udržely se tam, kde mají být a celá krajková výšivka držela hezky pohromadě - taková výšivka po své koupeli a usušení je překrásná věc.

A představte si, že jsem ve virtuálním světě letos na jaře potkala paní Helenku, která i když už je v důchodu, se naučila výšivkový program a vytváří překrásné výšivky, které se vyšívají na látku a na folii. 
Paní Helenka se touto "prací" skutečně vypracovala na velkou odbornici v tomto oboru. 
A její výšivky jsou nádherné. 

Před časem vytvořila - levmotýla. 
Nevíte co je to levmotýl? 
Velmi zajímavé sestavení všech nitek tak, aby vytvořily motýla s očkama, s čumáčkem a i náznakem rozčepířeného čela lva. 
A protože při pohledu na hotovou výšivku se fantazii meze nekladou - můžete vidět i kočičku. Vše je zarámováno to motýlých křídel...

Překrásné spojení dvou bytostí do jednoho díla.

Zarámovala jsem je do přední strany kosmetických taštiček :
A komu se budou jedna nebo i obě líbit, může napsat a budou mu dělat radost u něho doma.......

              A něco z velké životní " dřiny " - moje sedmileté, neprodejné, hodně pomáhající
 kocouří " miminko ".......


2 komentáře:

  1. Nádherná práce a je vidět, že ten fešák se taky nadřel :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Závidím kočičího pomocníka - to se to pak pouští fantazie z uzdy do různých levmotýlů, když on pomáhá... Tak hezké fantazie a hodně krásných chvil při hraní.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře........